Mieszkaniec powiatu zamojskiego doświadczył dotkliwej finansowej porażki, przekonany przez internetową kampanię reklamową o lukratywności inwestycji w akcje spółki „Baltic Pipe”. Inicjując kontakt przez wypełnienie formularza rejestracyjnego, 51-latek nie przypuszczał, że wpada w zastawione przez oszustów sidła. Reklama obiecywała znaczne zyski, co skłoniło mężczyznę do podjęcia ryzyka.

Przebiegłe działanie fałszywej finansistki, która skontaktowała się z nim niedługo po rejestracji, przekonało mężczyznę do przelania pierwszej wpłaty w wysokości tysiąca złotych. Niestety, seria telefonów od rzekomych maklerów giełdowych i namowy do zwiększenia inwestycji wzbudziły podejrzenia inwestora. Chociaż początkowo zignorował kolejne próby kontaktu, sytuacja zmieniła się po dwóch miesiącach.

Otrzymując informację o konieczności zamknięcia konta i zapłaceniu wymaganego podatku, jeśli nie zdecyduje się na dalsze inwestycje, 51-latek stał przed trudną decyzją. Fałszywi maklerzy przekonywali, że przed zamknięciem konta możliwe jest wypłacenie zgromadzonych środków, co wymagało jednak wcześniejszej wpłaty. W obliczu braku własnych środków i braku świadomości o oszustwie, mężczyzna skłonił córkę do przelania środków, niestety bez efektu otrzymania obiecanych zysków. Całkowita strata wyniosła ponad 30 tysięcy złotych.

Apelujemy o ostrożność i krytyczne myślenie w obliczu pokus szybkiego wzbogacenia się. Fałszywe reklamy w internecie, obiecujące niskie koszty początkowe i gwarancję szybkich zysków, często są wabikiem dla potencjalnych ofiar. Ryzyko związane z rejestracją na podejrzanych stronach jest ogromne i może prowadzić do utraty wszystkich oszczędności.

Źródło: https://zamosc.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024