Nieostrożność 68-letniego kierowcy Renault doprowadziła do zderzenia z volkswagenem na ulicy Lipskiej, kierując się w stronę Krasnobrodu. 68-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zignorował obowiązek ustąpienia pierwszeństwa. W wyniku jego działania, kobieta kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i wjechała do rowu.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego popołudniem. Policjanci, docierając na miejsce, na podstawie dostępnych świadectw i uszkodzeń pojazdów, stwierdzili winę 68-letniego mieszkańca Zamościa. Mężczyzna, kierując Renault, nie zachował należytej ostrożności przy wjeździe na ulicę Lipską, przez co spowodował kolizję z prawidłowo poruszającym się Volkswagenem, kierowanym przez 57-letnią mieszkankę gminy Zamość.

Kierująca volkswagenem, po otrzymaniu silnego uderzenia, straciła kontrolę nad pojazdem, zjechała na pobocze i wypadła do rowu. Na szczęście, kobieta odniosła tylko ogólne potłuczenia i nie wymagała dłuższej hospitalizacji. Badania przeprowadzone przez policję wykazały trzeźwość obu kierowców.

68-letni sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policja zatrzymała dowody rejestracyjne obu pojazdów z powodu ich uszkodzeń. Ulica Lipska, na której doszło do wypadku, doświadczyła utrudnień w ruchu, a ulica Altanowa została tymczasowo zablokowana.

W sprawie wypadku wypowiedziała się aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk, potwierdzając powyższe informacje.

Źródło: https://zamosc.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024