Wypadek na DK17 w Łabuńkach Pierwszych: 40-latka po alkoholu nie ustąpiła motorowerzyście
Na DK17 w Łabuńkach Pierwszych 40-latka po alkoholu nie ustąpiła motorowerzyście; ranny 58-latek z gm. Łabunie.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9:30 na drodze krajowej nr 17 w Łabuńkach Pierwszych.
Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 40-letnia mieszkanka gminy Komarów-Osada, jadąc DK-17 w stronę skrzyżowania, planowała skręt w lewo i nie ustąpiła pierwszeństwa motorowerzyście, który jechał od Tomaszowa Lubelskiego w kierunku Zamościa.
Kierowca Forda oraz motorowerzysta, 58-letni mieszkaniec gm. Łabunie, zostali odwiezieni karetką do szpitala. 40-latka nie odniosła obrażeń, natomiast motorowerzysta z odniesionymi obrażeniami pozostaje pod opieką medyczną. W prowadzeniu udziału w wypadku uczestniczył również motorower marki Znen.
Policyjne badanie alkomatem wykazało, że motorowerzysta był trzeźwy, natomiast 40-latka była w stanie po użyciu alkoholu.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy 40-letniej kobiety oraz dowody rejestracyjne obu pojazdów z uwagi na powstałe uszkodzenia.
Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Przeprowadzono oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchano świadków i zabezpieczono ślady. Trwają ustalenia dokładnych okoliczności wypadku.
Apelujemy o ostrożność na drodze i trzeźwość za kierownicą. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to częsta przyczyna groźnych wypadków. Zwracajmy uwagę na znaków drogowe, zwalniajmy przed skrzyżowaniami i unikajmy ryzykownych manewrów, zwłaszcza pod wpływem pośpiechu lub alkoholu.
Źródło: policja.gov.pl