Zamość: zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dyrektora w klasach mundurowych
Policjanci z Zamościa wzięli udział w zakończeniu roku w szkołach mundurowych; pożegnano dyrektora i wręczono wyróżnienia uczniom.
Komendant Miejskiego Komisariatu Policji w Zamościu, insp. Rafał Skoczylas, oraz podkom. Marcin Duda, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, wzięli udział w apelach z okazji zakończenia roku szkolnego w zamojskich szkołach prowadzących klasy mundurowe. Uroczystość w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 miała szczególny charakter, bo społeczność szkolna pożegnała wieloletniego dyrektora Antoniego Turzynieckiego, który przeszedł na emeryturę.
W dniu zakończenia roku uczniowie oficjalnie zakończyli rok szkolny 2025/2026. W placówkach z oddziałami mundurowymi w Zamościu w uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 uroczystość końcową prowadział inspektor Rafał Skoczylas, Komendant Miejski Policji w Zamościu. W wydarzeniu uczestniczyli także Rafał Zwolak, prezydent miasta Zamość, Monika Żur, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość, a także przedstawiciele Wojska Polskiego i Straży Granicznej.
Uroczystość miała także charakter pożegnania dyrektora Antoniego Turzynieckiego, który odszedł na zasłużoną emeryturę.
Apel rozpoczął część artystyczna przygotowana przez utalentowanych uczniów placówki.
W wystąpieniach Komendant pogratulował uczniom ukończenia kolejnego etapu edukacji, życzył bezpiecznych i spokojnych wakacji oraz realizacji planów i marzeń. Podkreślił, że dzięki otwartości pana dyrektora szkoła od lat pozostaje ważnym partnerem Policji w przygotowaniu przyszłych kandydatów do służby.
Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia za wyniki w nauce oraz zaangażowanie na rzecz szkoły. Dyplomy i nagrody wręczył Komendant Miejski Policji w Zamościu.
Uroczyste zakończenie roku odbyło się również w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Reprezentował ich policję podkom. Marcin Duda, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.
Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz ci, którzy w sposób szczególny zaangażowani byli w działalność na rzecz szkoły, otrzymali wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 oraz Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu od lat kształcą młodzież w klasach o profilu policyjnym, a od września 2025 roku także w oddziałach mundurowych. Współpraca placówek z Policją pozwala młodzieży zdobywać praktyczną wiedzę oraz poznawać specyfikę służby w naszej formacji.
Życzymy wszystkim uczniom, dyrekcji oraz kadrze dydaktycznej z Zamościa i powiatu zamojskiego bezpiecznych i udanych wakacji.
Źródło: policja.gov.pl