Środa, 24 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Danuta, Janina

66 młodych laureatów odebrało nagrody prezydenta. Poznaliśmy zdobywców Zamojskich Orłów

Jednego wieczoru na scenie spotkali się najmłodsi, którzy dopiero zaczynają szkolną przygodę, i nastolatkowie z imponującymi wynikami z olimpiad. We wtorek 23 czerwca w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu wręczono nagrody prezydenta miasta dla uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki. Wyróżniono łącznie 66 osób – od przedszkolaków po młodzież szkół ponadpodstawowych.

Gala zgromadziła nie tylko laureatów, ale też ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. W wydarzeniu uczestniczyli również radni, a samorząd reprezentowali m.in. pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość, odpowiedzialni za organizację uroczystości.

Gala w Stylowym i słowa wsparcia od miasta

Wśród obecnych byli przedstawiciele Rady Miasta Zamość: Wiesław Nowakowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamość, Tadeusz Lizut, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta, a także Katarzyna Ważna i Andrzej Samborski. Część nagród wręczano wspólnie – podkreślając, że sukcesy uczniów są zauważane nie tylko w szkolnych murach.

Gratuluję tego, jak odważnie potraficie sięgać po marzenia

Rafał Zwolak, prezydent Zamościa

Prezydent Rafał Zwolak zwracał uwagę, że miejski program Zamojskie Orły ma być realnym sygnałem: ciężka praca, konsekwencja i talent spotykają się z uznaniem. W przemówieniu podkreślał, że wspieranie zdolnych, ambitnych i pracowitych młodych ludzi od lat jest dla niego ważnym zadaniem samorządu – a nagrody są tego praktycznym potwierdzeniem.

Wasze sukcesy budzą podziw i są powodem do dumy dla całej naszej lokalnej społeczności. Życzę Wam, aby dotychczasowe osiągnięcia były inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań, rozwijania pasji oraz realizacji ambitnych planów

Monika Żur, dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość

66 nagrodzonych i trzy statuetki dla najlepszych z najlepszych

Wśród nagrodzonych znaleźli się laureaci konkursów przedmiotowych i artystycznych, zawodów sportowych oraz olimpiad. Największe emocje – jak co roku – budziły trzy specjalne wyróżnienia: statuetki i tytuły Zamojskich Orłów, które trafiły do uczniów z wyjątkowo bogatym dorobkiem.

  • Filip Flaga ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza – laureat konkursu przedmiotowego z historii i finalista konkursu z biologii organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
  • Karolina Guzik z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida – laureatka XIX Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.
  • Michał Jacek z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej – laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Zrozum, zalicz, zostań matematykiem” na lubelskim UMCS, laureat XX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego BÓBR na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Jagiellońskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez krakowski UJ.

W czasie uroczystości nie zapomniano też o tych, którzy stoją za szkolnymi sukcesami na co dzień. Gratulacje przekazano nauczycielom przygotowującym wyróżnioną trójkę: Magdalenie Ludowskiej i Marcie Majewskiej (SP nr 7), Agnieszce Zielińskiej (III LO) oraz Joannie Bielak (ZSP Nr 3).

Muzyczny akcent i szkolna duma

Galę w Centrum Kultury Filmowej Stylowy uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Dla wielu uczniów był to symboliczny finał roku pełnego konkursów i sportowych startów – a zarazem motywacja, by w kolejnym sezonie szkolnym ponownie stanąć do rywalizacji o najwyższe laury.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
AW

Agnieszka Wyrzykowska

Reporterka od miejskich historii: pisze o kulturze i ludziach, pokazując Zamość od mniej oczywistej strony.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!